Бартки в експозиції львівського Арсеналу

Львівський Музей Арсенал має зразки різноманітної холодної і вогнепальної зброї з різних куточків світу, мені ж було цікаво свіжим поглядом переглянути експозицію в пошуках нашої спадщини. В експозиції є дуже оригінальні багато оздоблені гуцульські пістолі, порохівниці, пояси, сумки. З холодної зброї не так багато, лише кілька барток. Звісно це лише те що в експозиції, що в фондах невідомо. Кілька фото на телефон для ознайомлення.

Ці три гуцульські топірця (бартки) в першу чергу цікаві тим, що вони автентичні і дуже старі. Тих часів коли це був не сувенір а щоденний атрибут горця.

WP_20170103_16_38_43_Pro

Гуцульський топірець XIII століття!

WP_20170103_16_38_47_Pro

Гуцульський топірець, 1827

WP_20170103_16_39_29_Pro

Гуцульський топірець, початок XIX століття.

На завершення невеликий бонус з Етнографічного музею. Музей після переїзду на  площу Ринок, так і нормально не запрацював, експозицію зробили лише в двох залах і це при такій багатій колекції. Ще раз переконуюся, що люстрацію кадрів треба робити не лише в силових структурах, а і в установах культури. Як можна так неефективно працювати.

Гуцульський ніж і виделка

Мисливський ніж з виделкою, Івано-Франківська область, Гуцульщина, кінець XIX століття.

Зберегти

Зберегти

Зберегти

2 коментарі

  1. Руслан said:

    Дуже дивно чому ці топірці назвали бартками. Середній екземпляр це однозначно чупага в самій її класичній формі. Самий верхній екземпляр також барткою бути не може. В 13 столітті щей і гуцульщини як такої не було, та і бартка це не тільки сокирка а ціпок який дуже допомогає при ходьбі в горах, а з такаю штукою дуже не походиш. Та і орнамент зовсім не характерний для гуцульщини. Нижній екземпляр то явно щось польське.

    6 Вересня, 2021
    Reply
    • admin said:

      Дякую за кваліфіковану відповідь. Такі коментарі допомагають розвивати тему )

      9 Вересня, 2021
      Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *