Топірці дотична тема цього блогу. Уважно слідкую що новенького з’являється по цій темі.
На сторінці Старовітчина були оприлюднені фотографії бартки Довбуша з нового однойменного фільму режисера Олеся Саніна. Фільм мав вийти до кінця 2020 року. Поки ми можемо побачити лише бартку.
Допис зі сторінки Старовітчина: Який в Довбуша був топір ?! Ніхто не знає. Я виграв на конкурсній основі можливість озброїти топірцями Олексу і його хлопців в фільмі Олеся Саніна “Довбуш”. Топір головного героя, це творче бачення художника картини, можливо я б зробив по інакшому, але я не художник і не режисер ) Даний зразок як такий, перш за все цікавий в розрізі про Українського кіномистецтва, і має право на життя. Це не реконструкція, і навіть не версія. Якщо хтось з вас, захоче мати такий виріб, ще до прем’єри фільму, і ґонорово прийти з ним в кінотеатр, чи просто відчути кровний зв’язок з нашим кіногероєм, пишіть. Зроблю. І навіть після, ця річ стане сімейним скарбом для наступних поколінь, спогадом про гори, волю, силу духу цілого народу і кожного з нас. В серці кожного чоловіка живе Довбуш…
P.S. Дякую пану Саніну за довіру, за можливість творчо розвиватися в часі і просторі . Дякую всім вам, хто поширив цей допис на своїх сторінках. Діди з нами Слава з нами, ми з дідами Сила з нами.
Класно, що можна в деталях роздивитися витвір. Бартка за образом дуже фентазійна. Це не погано і не добре, все залежить який задум авторів. мабуть незвичайному герою незвичайну зброю. Цікаво буде глянути в ділі так би мовити, в кіно.
Доречі це не перша екранізація історії про Довбуша. То ж ми можемо порівняти бартки з трьох уявлень про зброю легендарного опришка. Не так давно вийшла «Легенда Карпат» з Валерієм Харчишиним в головній ролі.
Легенда Карпат
2018 режисер Сергій Скобун. В цій екранізації не має акценту на власній бартці легендарного опришка. Він хапається то за одну бартку то за іншу, залежить від сцени. Цей гуцульський атрибут не має індивідуального значення і ніяк не акцентується в фільмі. Так само інші герої беруть до рук то один топірець то другий.
Але бартки звісно присутні в багатьох сценах, куди ж без них.
Довбуш 1956 року
Є ще старий фільм 1956 року. В цьому наскрізь радянському за сценарієм і образами фільмі бартка хоч і не вирізняється зовнішнім виглядом, але має особливе місце. Це наче меч для короля Артура. На початку фільму Довбуш проходить ініціацію барткою.
Далі він нею перевіряє побратимів.
І в цій сцені це все мені взагалі по духу нагадало рицарів Круглого столу.
Така от ретроспектива про бартки Довбуша. Який же фільм вийде у Саніна ми зможемо невдовзі побачити. Маю високі сподівання.
Be First to Comment