Не дотримуючись принципу актуальності і своєчасності, продовжую писати про ножі в кінематографі. Третя глава Джона Віка переповнена сценами з масакрою на ножах та іншим колючим/різучим/рублячим предметами. Вогнепал в цій серії відійшов на другий план.
Початок фільму це динамічне продовження з попередньої оповіді. Автори фільму не дають часу на розкачку сюжету і відразу до діла.
Жорстока бійка в бібліотеці. Нападник сто відсотків звихнутий тіп, лише тому озброєний сценаристами якимось філейником. Інакше такий вибір я пояснити не можу.
Ще одна надзвичайно жорстока епічна сцена з масовим використанням бойових ножів, сокир та іншого холодняка. Головний герой нам показаний жорстоким і холоднокровним, розправляється з нападниками без сентиментів і прикінчує кожного. Більше таких божевільних сцен не пригадаю, хіба що в «Помри, але не зараз» є сцена з такою ж динамічною зміною фехтувальної зброї. Але там присутня більша доля гумору. У Джона Віка все без жартів і компромісів.
У вітринах музею сотні зразків холодної зброї. Ідентифікувати серед них якісь фабричні без шансів. Цікаво яка аргументація авторів фільму у відмові від будь яких брендових ножів.
Всі покарання у фільмі мають ритуальний характер, холодна зброя підходить для цього найкраще.
Нарешті в фільмі з’являється фронталка від Microtech. Вже була думка, що Джон Вік припинив співпрацю з цим брендом, а це просто продакплейсмент став не такий явний.
В фіналі є ефектна сцена бою на коротких японських мечах. Мабуть вони називаються вакідзасі.
Підсумовуючи скажу, що холодна зброя в цьому фільмі один з прийомів через які розкривається ідея авторів франшизи. Нуарна атмосфера, оригінальні локації, стильні речі і гори зброї це той набір якого достатньо для отримання задоволеннями цінителями.
Фільми серії про Джона Віка комусь можуть подобатися, а комусь категорично ні. Я себе відношу до шанувальників цієї епопеї. Повторюся, але в першу чергу мені подобається атмосфера цієї історії, образи, антураж, естетика. Сюжет відходить на другий план.
Дана частина франшизи Джон Вік (John Wick) має назву Parabellum, що перекладається «Готуватися до війни». Це можна трактувати як розігрів перед справжньою війною у наступній частині, анонсовану на 2021 рік.
Be First to Comment