Існує красива традиція дарувати холодну зброю воїнам, щоб вшанувати їх бойові заслуги.
Від початку війни ножами, кинджалами і кортиками відзначили сотні українських героїв. Нагородна холодна зброя в Україні це дуже не систематизована тема. Мабуть на сам перед через відсусність національних стандартизованих зразків і стрімкого розвитку подій через актуальну війну. Все це має хаотичний характер, нагороди від держави, організацій, партій… Хочу показати добірку фотографій яка дає уявлення про це явище і піднімає ряд питань.
Розпочнімо з нагороди в підрозділах Азову. На фото ножі, якими були нагороджені командир батальйону Редіс та командир взводу розвідки Метро.
Фонд «Повернись живим»
На День ВДВ ми дарували хлопцям ножі Glock-81. І ви не уявляєте, як для них це було важливо … – починає розповідь засновник “Повернись живим” Віталій Дейнега. – Вийшло так, що ножів з собою у нас було мало, і їх вручили десятьом людям. Десятьом з пари сотень. Коли я став питати про історії цих хлопців, зрозумів, що треба було вести сто ножів …
За словами Дейнеги, в числі десантників були перші “кіборги”, з яких почалася оборона Аеропорту, хлопці, дивом вижили під Іловайськом, і багатьох інших в населених пунктах, назви яких не всі пам’ятають.
Ми дарували ці ножі і нам було соромно, що їх так мало. Даруєш цей нещасний шматок гострого заліза людині, який в новорічну ніч писав мамі SMS, де прощався і просив пробачити, а поруч стоїть такий же. Але йому банально не вистачило… Хочеться провалитися крізь землю, – ділиться волонтер.
Свободівці нагороджують Глоками. Фоторепортаж із відзначення річниці батальйону “Січ”.
Від командування полку Київ. Полк патрульної служби поліції особливого призначення «Київ»
Була така сторінка в новітній історії України як Надія Савченко. Навіть на ножі її ім’я встигло потрапити.
Skif, модель позиціонується як нагородна.
Ще один брендовий ніж для нашого ринку. Я на мене кітч, така іменита фірма як Buck могла зробити і цікавіше.
Нагородний кортик від міністра внутрішніх справ Авакова. Вручений американським поліцейським в 2015 році, більше інформації за посиланням.
Важко встояти правим перед естетикою і красою холодної зброї рейху. Кинджал 002 (Гольбейн) Майстер Дмитро Ейдер. В моєму розумінні поганий тон використовувати за прототип символіку і предмети часів Другої світової війни, як німецьку так і радянську. Але впевнений багато людей просто тащиться від таких атрибутів, хлопці мабуть намагаються відповідати уявленню росіян про «карателів» і «фашистів». Скільки праці вкладено не в тому напрямку, дуже шкода.
Для об’єктивності зауважу, що фірма Boker і досі випускає кинджал моделі Swiss Dagger. Це по суті копія кинджала SS, тільки позбавлена нацистської символіки. В Інтернеті можна полюбуватися їх фотографіями в різному виконанні, зокрема з дамаску. Тож сам кинджал ніби не є поганий, але його використання нашими бійцями має дуже специфічний відтінок.
Свіжий предмет, вже не АТО а ООС. На жаль лише одне не чітке фото. В дизайні кортика теж проглядаються незначні нотки рейху.
На завершення дуже цікавий проект, не типовий підхід для наших військових. У 93 ОМБр розроблюють дизайн нагородних ножів та монет із новою символікою. Символіка відображає нову назву бригади “Холодний Яр”. За основу взяті традиційні форми козацьких ножів.
Будь першим хто прокоментує