Існує красива традиція дарувати холодну зброю воїнам, щоб вшанувати їх бойові заслуги.
Від початку війни ножами, кинджалами і кортиками відзначили сотні українських героїв. Нагородна холодна зброя в Україні це дуже не систематизована тема. Мабуть на сам перед через відсусність національних стандартизованих зразків і стрімкого розвитку подій через актуальну війну. Все це має хаотичний характер, нагороди від держави, організацій, партій… Хочу показати добірку фотографій яка дає уявлення про це явище і піднімає ряд питань.
Розпочнімо з нагороди в підрозділах Азову. На фото ножі, якими були нагороджені командир батальйону Редіс та командир взводу розвідки Метро.
![Перемога або Смерть](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/im_76441b38e7bbea44b37b6063c7c6534d.jpg)
![Наш шлях - Слава і Честь](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/im_749737d1e3d9e35804cec7477975005a.jpg)
![Glock-81 Ніхто крім нас!](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/24089742-600x403.jpg)
Фонд «Повернись живим»
На День ВДВ ми дарували хлопцям ножі Glock-81. І ви не уявляєте, як для них це було важливо … – починає розповідь засновник “Повернись живим” Віталій Дейнега. – Вийшло так, що ножів з собою у нас було мало, і їх вручили десятьом людям. Десятьом з пари сотень. Коли я став питати про історії цих хлопців, зрозумів, що треба було вести сто ножів …
За словами Дейнеги, в числі десантників були перші “кіборги”, з яких почалася оборона Аеропорту, хлопці, дивом вижили під Іловайськом, і багатьох інших в населених пунктах, назви яких не всі пам’ятають.
Ми дарували ці ножі і нам було соромно, що їх так мало. Даруєш цей нещасний шматок гострого заліза людині, який в новорічну ніч писав мамі SMS, де прощався і просив пробачити, а поруч стоїть такий же. Але йому банально не вистачило… Хочеться провалитися крізь землю, – ділиться волонтер.
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/fb4ab556bc42d6f0ee0f9e24ec4d1af0-600x400.jpeg)
Свободівці нагороджують Глоками. Фоторепортаж із відзначення річниці батальйону “Січ”.
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/88fee0421317424e4469f33a48f50cb0-600x422.jpeg)
![Glock Свобода і Честь](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/1102a326d5f7c9e04fc3c89d0ede88c9-600x410.jpeg)
Від командування полку Київ. Полк патрульної служби поліції особливого призначення «Київ»
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/Нагородний_ніж_Полк_поліції_Київ-600x338.jpg)
![За мужність та військову доблесть під час АТО 2015](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/19399188_1478874035505193_515161872251686229_n-600x450.jpg)
![Надія сильніша ніж грати!](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/11121705_ak.png)
Була така сторінка в новітній історії України як Надія Савченко. Навіть на ножі її ім’я встигло потрапити.
![Skif](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/3-600x450.jpg)
Skif, модель позиціонується як нагородна.
![Buck UA](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/c14c0dc2a2c4e211adc8b7c0df2e75e5-600x400.jpeg)
Ще один брендовий ніж для нашого ринку. Я на мене кітч, така іменита фірма як Buck могла зробити і цікавіше.
![Нагородний кортик МВС України](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/Arsen-Avakov4-600x338.jpg)
Нагородний кортик від міністра внутрішніх справ Авакова. Вручений американським поліцейським в 2015 році, більше інформації за посиланням.
!["За вірність" - відзнака Спілки морських піхотинців України](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/16_1461478949.jpg)
![Glock За мужність](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/glok-noj-laser-gravirovka2-600x400.jpg)
![Слава Україні!](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/nagradnye-noji-gravirovka2-600x400.jpg)
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/noj-podarok-s-lasernoj-gravirovkoj2-600x400.jpg)
Важко встояти правим перед естетикою і красою холодної зброї рейху. Кинджал 002 (Гольбейн) Майстер Дмитро Ейдер. В моєму розумінні поганий тон використовувати за прототип символіку і предмети часів Другої світової війни, як німецьку так і радянську. Але впевнений багато людей просто тащиться від таких атрибутів, хлопці мабуть намагаються відповідати уявленню росіян про «карателів» і «фашистів». Скільки праці вкладено не в тому напрямку, дуже шкода.
![Кинжал 002 (Гольбейн) Майстер Дмитро Ейдер](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/FB_IMG_1524321872917-600x398.jpg)
Для об’єктивності зауважу, що фірма Boker і досі випускає кинджал моделі Swiss Dagger. Це по суті копія кинджала SS, тільки позбавлена нацистської символіки. В Інтернеті можна полюбуватися їх фотографіями в різному виконанні, зокрема з дамаску. Тож сам кинджал ніби не є поганий, але його використання нашими бійцями має дуже специфічний відтінок.
![Кинджал Україна понад усе!](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/31069047_585482738487482_9127522742063595520_o.jpg)
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/39894633_2023979010965877_1356644026933051392_o-483x800.jpg)
Свіжий предмет, вже не АТО а ООС. На жаль лише одне не чітке фото. В дизайні кортика теж проглядаються незначні нотки рейху.
![Нагородний ніж Холодний яр](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/416026-600x424.jpg)
На завершення дуже цікавий проект, не типовий підхід для наших військових. У 93 ОМБр розроблюють дизайн нагородних ножів та монет із новою символікою. Символіка відображає нову назву бригади “Холодний Яр”. За основу взяті традиційні форми козацьких ножів.
Be First to Comment