Нагородна холодна зброя в цій війні

Існує красива традиція дарувати холодну зброю воїнам, щоб вшанувати їх бойові заслуги.

Від початку війни ножами, кинджалами і кортиками відзначили сотні українських героїв. Нагородна холодна зброя в Україні це дуже не систематизована тема. Мабуть на сам перед через відсусність національних стандартизованих зразків і стрімкого розвитку подій через актуальну війну. Все це має хаотичний характер, нагороди від держави, організацій, партій… Хочу показати добірку фотографій яка дає уявлення про це явище і піднімає ряд питань.

Розпочнімо з нагороди в підрозділах Азову. На фото ножі, якими були нагороджені командир батальйону Редіс та командир взводу розвідки Метро.

Перемога або Смерть
Наш шлях - Слава і Честь
Glock-81 Ніхто крім нас!

Фонд «Повернись живим»

На День ВДВ ми дарували хлопцям ножі Glock-81. І ви не уявляєте, як для них це було важливо … – починає розповідь засновник “Повернись живим” Віталій Дейнега. – Вийшло так, що ножів з собою у нас було мало, і їх вручили десятьом людям. Десятьом з пари сотень. Коли я став питати про історії цих хлопців, зрозумів, що треба було вести сто ножів …

За словами Дейнеги, в числі десантників були перші “кіборги”, з яких почалася оборона Аеропорту, хлопці, дивом вижили під Іловайськом, і багатьох інших в населених пунктах, назви яких не всі пам’ятають.

Ми дарували ці ножі і нам було соромно, що їх так мало. Даруєш цей нещасний шматок гострого заліза людині, який в новорічну ніч писав мамі SMS, де прощався і просив пробачити, а поруч стоїть такий же. Але йому банально не вистачило… Хочеться провалитися крізь землю, – ділиться волонтер.

Свободівці нагороджують Глоками. Фоторепортаж із відзначення річниці батальйону “Січ”.

Glock Свобода і Честь

Від командування полку Київ. Полк патрульної служби поліції особливого призначення «Київ»

За мужність та військову доблесть під час АТО 2015
Надія сильніша ніж грати!

Була така сторінка в новітній історії України як Надія Савченко. Навіть на ножі її ім’я встигло потрапити.

Skif

Skif, модель позиціонується як нагородна.

Buck UA

Ще один брендовий ніж для нашого ринку. Я на мене кітч, така іменита фірма як Buck могла зробити і цікавіше.

Нагородний кортик МВС України

Нагородний кортик від міністра внутрішніх справ Авакова. Вручений американським поліцейським в 2015 році, більше інформації за посиланням.

"За вірність" - відзнака Спілки морських піхотинців України
Glock За мужність
Слава Україні!

Важко встояти правим перед естетикою і красою холодної зброї рейху. Кинджал 002 (Гольбейн) Майстер Дмитро Ейдер. В моєму розумінні поганий тон використовувати за прототип символіку і предмети часів Другої світової війни, як німецьку так і радянську. Але впевнений багато людей просто тащиться від таких атрибутів, хлопці мабуть намагаються відповідати уявленню росіян про «карателів» і «фашистів». Скільки праці вкладено не в тому напрямку, дуже шкода.

Кинжал 002 (Гольбейн) Майстер Дмитро Ейдер

Для об’єктивності зауважу, що фірма Boker і досі випускає кинджал моделі Swiss Dagger. Це по суті копія кинджала SS, тільки позбавлена нацистської символіки. В Інтернеті можна полюбуватися їх фотографіями в різному виконанні, зокрема з дамаску. Тож сам кинджал ніби не є поганий, але його використання нашими бійцями має дуже специфічний відтінок.

Кинджал Україна понад усе!

Свіжий предмет, вже не АТО а ООС. На жаль лише одне не чітке фото. В дизайні кортика теж проглядаються незначні нотки рейху.

Нагородний ніж Холодний яр

На завершення дуже цікавий проект, не типовий підхід для наших військових. У 93 ОМБр розроблюють дизайн нагородних ножів та монет із новою символікою. Символіка відображає нову назву бригади “Холодний Яр”. За основу взяті традиційні форми козацьких ножів.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *