Джеймс Бонд самий знаменитий шпигун всіх часів і народів. Герой Холодної війни давно став культовим персонажем і поп-іконою. Переглядаючи фільми про Бонда можна прослідкувати як мінявся образ героя, образ жінки, актуальність політичних тем і навіть як відбувався технічний прогрес.
Окрім динамічного сюжету, глядачів завжди цікавить, яка ж красуня стане його новою супутницею, яке дороге авто ненавмисно знищить, який годинник буде на його руці і які неймовірні дівайси він застосує цього разу. Все це стало частиною культу агента 007.
В рамках цього блогу мені цікаво дослідити які ножі трапляються в блокбастерах про Бонда. Тема вийшла досить цікава і об’ємна. Така проста річ, як ніж, теж має важливе місце в цих фільмах. Тож вирішив влаштувати ретроспективний перегляд фільмів по порядку, з епохи Шона Коннері.
Розбив матеріал на кілька частин, фільмів про Бонда за пів століття назнімали дуже багато, аж понад двадцять. До речі, це сама довготривала і найуспішніша франшиза в історії кіно.
Доктор Ноу (Dr.No – 1962)
Перший фільм про пригоди Джеймса Бонда бачили всі.
Подруга Бонда, Хані Райдер (Урсула Андрес) справила не аби як враження на глядачів. Та й на мене у дитинстві чесно кажучи теж.
Образ Венери, що виходить з моря, чи то амазонки, був наскільки яскравий, що його ще обіграють багато років по тому в «Помри, але не зараз». Дайверський ніж чудово доповнює образ Хані.
Ймовірно на поясі в Урсули англійський ніж для дайвінгу Siebe Heinke 1945.
Фільм в цілому кумедний, сповнений багатьох умовностей, з реалізмом тоді ніхто не заморочувався.
З Росії з любов’ю (From Russia with Love – 1963)
В другому фільмі Бонд отримує цілу купу «спец засобів». Серед них симпатичний ножичок, що вискакує з стінки спеціального шкіряного дипломату. Цей ніж Бонд застосовує під час сутички з Редом Грантом в потязі Orient Express.
Фільми того часу мають дуже кумедні батальні сцени, «З Росії з любов’ю» не виключення. Хаотична масакра в циганському таборі з поножовщиною і стріляниною тепер викликає посмішку.
Закономірно, злочинці теж добре підготовлені. Яскравим моментом, в фільмі, є сцена з небезпечною Розою Клеб. Приховане лезо з отрутою вискакує з мештів, але Джеймс впорався.
Прототип взуття для фільму. На попередньому кадрі помітно, що це не те взуття. Мабуть було кілька варіантів.
Голдфінгер (Goldfinger – 1964)
В Голдфінгері якось обійшлися без ножових боїв, але є один оригінальний дівайс. Капелюх яким німий слуга користується наче фрізбі. Цим головним убором можна знести голову супротивнику. Надалі фішку з персонажем, що володіє спеціальною зброєю в тогочасній бондіані експлуатують регулярно.
Кульова блискавка (Thunderball – 1965)
Відразу на початку фільму, Бонду мало не пробивають голову метальним ножем, але він як завжди незворушний.
Фільми франшизи про Бонда багаті на підводні зйомки, це одна з характерних рис що їх об’єднує. Продюсери явно відчули смак до дайвінгу.
В кінці фільму є велика епічна сцена підводного бою з великою кількістю бойових дайверів. Вони всі озброєні гарпунами і ножами. В антигероїв ще й круті підводні апарати. В дитинстві ця сцена мене надзвичайно вражала.
В хороших хлопців ножі з чорними руків’ями, а в негідників з синіми. Ймовірно в частини дайверів в руках щось схоже на це.
Синій ніж я визначив точніше.
Підводний бій триває понад 8 хвилин, п’ятдесят років назад мабуть всі дивилися з відкритими ротами. А нас тепер нічим не здивуєш і епізод вииглядає дещо затягнутим.
Живеш тільки двічі (You Only Live Twice – 1967)
Всім відомий бойовий кинджал Ферберна-Сайкса (Fairbairn-Sykes).
Цікава знахідка кіношників — медичні скальпелі. Лоскочуть нерви глядачеві, однозначно плюс.
Від погроз до елегантного розрізання шовкових бретельок в одній сцені.
Тема східної зброї в фільмі теж розкрита. В кінематографі починається мода на східні єдиноборства.
На секретній службі Її Величності (On Her Majesty’s Secret Service – 1969)
Де ж ви бачили злочинця без викідухи. Тема з ножем в інтро на початку фільму вже простежується чітко в багатьох стрічках про агента 007.
В цьому фільмі роль Джеймса Бонда несподівано виконує Джордж Лезенбі. В цій сцені він з ностальгією розглядає пояс з ножем своєї супутниці з фільму «Доктор Ноу». Актор змінився, але пам’ять збереглася — чудеса не інакше.
В кадрі мабуть балісонг під ребро Бонду щоб не рипався.
До речі британський агент ще й влучний метальник ножів.
Діаманти залишаються назавжди (Diamonds Are Forever – 1971)
На початку фільму знову є сцена з хірургічними скальпелями, вони явно полюбилися авторам Бондіани. Окрім цього до нас повертається Шон Конеррі в образі Бонда.
На цьому я хочу завершити першу частину. Адже шпигунська кар’єра Шона Конеррі завершилася і він передав естафету Роджеру Муру. Кіно того часу не дуже сильно заражене продакт-плейсментом, тому більшість ножів навряд чи можна ідентифікувати, зазвичай це авторський реквізит спеціально створений для цих фільмів.
Be First to Comment