Бондіана (частина №1)

Джеймс Бонд самий знаменитий шпигун всіх часів і народів. Герой Холодної війни давно став культовим персонажем і поп-іконою. Переглядаючи фільми про Бонда можна прослідкувати як мінявся образ героя, образ жінки, актуальність політичних тем і навіть як відбувався технічний прогрес.

Окрім динамічного сюжету, глядачів завжди цікавить, яка ж красуня стане його новою супутницею, яке дороге авто ненавмисно знищить, який годинник буде на його руці і які неймовірні дівайси він застосує цього разу. Все це стало частиною культу агента 007.

В рамках цього блогу мені цікаво дослідити які ножі трапляються в блокбастерах про Бонда. Тема вийшла досить цікава і об’ємна. Така проста річ, як ніж, теж має важливе місце в цих фільмах. Тож вирішив влаштувати ретроспективний перегляд фільмів по порядку, з епохи Шона Коннері.

Розбив матеріал на кілька частин, фільмів про Бонда за пів століття назнімали дуже багато, аж понад двадцять. До речі, це сама довготривала і найуспішніша франшиза в історії кіно.

Доктор Ноу (Dr.No – 1962)

Bond_01-01

Перший фільм про пригоди Джеймса Бонда бачили всі.

Bond_01-03

Подруга Бонда, Хані Райдер (Урсула Андрес) справила не аби як враження на глядачів. Та й на мене у дитинстві чесно кажучи теж.

Bond_01-04

Образ Венери, що виходить з моря, чи то амазонки, був наскільки яскравий, що його ще обіграють багато років по тому в «Помри, але не зараз». Дайверський ніж чудово доповнює образ Хані.

Bond_01-06

Ймовірно на поясі в Урсули англійський ніж для дайвінгу Siebe Heinke 1945.

Siebe Heinke
Siebe Heinke

Фільм в цілому кумедний, сповнений багатьох умовностей, з реалізмом тоді ніхто не заморочувався.

Bond_01-07

З Росії з любов’ю (From Russia with Love – 1963)

Bond_02-01

В другому фільмі Бонд отримує цілу купу «спец засобів».  Серед них симпатичний ножичок, що вискакує з стінки спеціального шкіряного дипломату. Цей ніж Бонд застосовує під час сутички з Редом Грантом в потязі Orient Express.

James-Bond-From-Russia-With-Love-Briefcase-Throwing-Knife-1
Сучасна репліка ножа з фільму

Bond_02-03

Bond_02-02

Фільми того часу мають дуже кумедні батальні сцени, «З Росії з любов’ю» не виключення. Хаотична масакра в циганському таборі з поножовщиною і стріляниною тепер викликає посмішку.

Bond_02-5

Закономірно, злочинці теж добре підготовлені. Яскравим моментом, в фільмі, є сцена з небезпечною Розою Клеб. Приховане лезо з отрутою вискакує з мештів, але Джеймс впорався.

Bond

Прототип взуття для фільму. На попередньому кадрі помітно, що це не те взуття. Мабуть було кілька варіантів.

Prototype of Rosa Klebb's flick-knife shoes for From Russia With Love (1963) © 1963 Danjaq, LLC and United Artists Corporation. All rights reserved. For Your Eyes Only Ian Fleming and James Bond Imperial War Museum, London 17 April 2008 - 1 March 2009

Голдфінгер (Goldfinger – 1964)

Bond_03-01

В Голдфінгері якось обійшлися без ножових боїв, але є один оригінальний дівайс. Капелюх яким німий слуга користується наче фрізбі. Цим головним убором можна знести голову супротивнику. Надалі фішку з персонажем, що володіє спеціальною зброєю в тогочасній бондіані експлуатують регулярно.

1620

Кульова блискавка (Thunderball – 1965)

Bond_04-01

Відразу на початку фільму, Бонду мало не пробивають голову метальним ножем, але він як завжди незворушний.

James-Bond-Thunderball-JAMES-BOND-COLONEL-BOUVIER-THROWING-KNIFE-1-

Фільми франшизи про Бонда багаті на підводні зйомки, це одна з характерних рис що їх об’єднує. Продюсери явно відчули смак до дайвінгу.

Bond_04-11

В кінці фільму є велика епічна сцена підводного бою з великою кількістю бойових дайверів. Вони всі озброєні гарпунами і ножами. В антигероїв ще й круті підводні апарати. В дитинстві ця сцена мене надзвичайно вражала.

Bond_04-12

Bond_04-13

В хороших хлопців ножі з чорними руків’ями, а в негідників з синіми. Ймовірно в частини дайверів в руках щось схоже на це.

5188_l

Синій ніж я визначив точніше.

AMF VOIT Diving Knife
AMF VOIT Diving Knife

Bond_04-19

Bond_04-15

Bond_04-16

Bond_04-17

Підводний бій триває понад 8 хвилин, п’ятдесят років назад мабуть всі дивилися з відкритими ротами. А нас тепер нічим не здивуєш і епізод вииглядає дещо затягнутим.

Bond_04-22

Живеш тільки двічі (You Only Live Twice – 1967)

Bond_05-01

Всім відомий бойовий кинджал Ферберна-Сайкса (Fairbairn-Sykes).

Bond_05-04

Цікава знахідка кіношників — медичні скальпелі. Лоскочуть нерви глядачеві, однозначно плюс.

Bond_05-05

Bond_05-06

Від погроз до елегантного розрізання шовкових бретельок в одній сцені.

Bond_05-07

Bond_05-08

Тема східної зброї в фільмі теж розкрита. В кінематографі починається мода на східні єдиноборства.

Bond_05-09

Bond_05-10

Bond_05-02

Bond_05-03

На секретній службі Її Величності (On Her Majesty’s Secret Service – 1969)

Bond_06-01

Де ж ви бачили злочинця без викідухи. Тема з ножем в інтро на початку фільму вже простежується чітко в багатьох стрічках про агента 007.

Bond_06-06

В цьому фільмі роль Джеймса Бонда несподівано виконує Джордж Лезенбі. В цій сцені він з ностальгією розглядає пояс з ножем своєї супутниці з фільму «Доктор Ноу». Актор змінився, але пам’ять збереглася — чудеса не інакше.

Bond_06-03

В кадрі мабуть балісонг під ребро Бонду щоб не рипався.

Bond_06-04

До речі британський агент ще й влучний метальник ножів.

Діаманти залишаються назавжди (Diamonds Are Forever – 1971)

Bond_07-01

На початку фільму знову є сцена з хірургічними скальпелями, вони явно полюбилися авторам Бондіани. Окрім цього до нас повертається Шон Конеррі в образі Бонда.

Bond_07-02

Bond_07-03

На цьому я хочу завершити першу частину. Адже шпигунська кар’єра Шона Конеррі завершилася і він передав естафету Роджеру Муру. Кіно того часу не дуже сильно заражене продакт-плейсментом, тому більшість ножів навряд чи можна ідентифікувати, зазвичай це авторський реквізит спеціально створений для цих фільмів.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *