Cold Steel – Tuff Lite

Tuff Lite відразу впав в око. Маленький хижий ножичок, та ще й у виконанні з сірейтором. Додатковим козирем є те, що це фірмовий ніж за привабливою ціною. Замовив і став чекати коли він і ще кілька ножиків приїдуть в Україну. Чекав довго, з пригодами, але воно того було варто.

Цього малюка можна віднести до групи макетних ножів, такий собі складний інструмент з прямим лезом. Мені взагалі подобаються ножі з формою леза ворнкліф (wharncliffe), зручно для різного роду робіт. В лезі є продовгастий закруглений отвір для відкривання ножа. Форма отвору логічно повторюється у отворі для темляка. Це ще раз підкреслює продуманість і гармонійність дизайну. Лезо логічно переходить в ручку і виглядає одним цілісним об’єктом, однією опуклою дугою, наче аеродинамічна конструкція, ножу притаманне щось автомобільне.

Cold Steel – Tuff Lite

Дуже приємна ергономіка ножа, не лише руків’я а власне всього ножа. Адже весь ніж невеликого розміру і спроектований він так, що тримати його потрібно не лише за пластиковове руківя, але і за лезо. Великим пальцем впираючись в виямки на обусі ножа. Так дуже зручно розрізати різні матеріали, наприклад картон чи лінолеум. Підпальцеві виямки гарантують мертву хватку, пальці нікуди не зісковзнуть. Tuff Lite доволі товстенький – 12мм, завдяки цьому він добре заповнює долоню.

Ніж легко відкривається однією рукою. А міцна кліпса надійно втримує його за кишеню. Мала вага, ще один козир Tuff Lite. Про замок Tri-Ad® lock можна зайвий раз не розповідати, міць і простота фірмова риса більшості складних Cold Steel.

Що до самого матеріалу з якого зроблене руківя, то це недорогий але дуже міцний пластик. Якісне лиття пластику підкреслює “фірмовість” речі. Щось більш дорожче з матеріалів для цього ножа буде надлишком. Пластик саме то.

Cold Steel – Tuff Lite

Cold Steel
Tuff Lite

Нержавіюча сталь AUS-8
Твердість HRC 57-59
Довжина леза 5,2 см
Загальна довжина 15,5 см
Товщина леза 2,75 мм
Вага 72 г
Руків’я: пластик Grivory
Фіксатор леза Tri-Ad® Lock
Кліпса зі сталі

Вскриття коробок, розрізання пакувальних жгутів, стяжок перерізання тросів. Що я тільки не робив. Я так захопився використанням цього малюка. Що і не помітив як почав робити ножем непритаманні йому речі. Розрізав численні мідні багатожильні дроти і кабелі, все йшло на ура. Допоки не вирішив перерізати кабель «польовку», з якою раніше ніколи не мав справи. Про те, що в цій злощасній польовці окрім міді три стальні закалені дротики я дізнався надто пізно і на жаль емпіричним шляхом.

Телефонний кабель П-268, він же Польовка, Cold Steel Tuff Lite звісно перерізав, але надто дорогою ціною! Сірейтер просто посипався об калену сталь. Ніж втратив багато зубів, а через малий розмір це по суті третина довжини леза.

Цей досвід заставив мене трохи схаменутися і задуматися як я використовую свої робочі ножі. Вони такого не заслуговують.

Cold Steel – Tuff Lite

Цей ніж самий простий робочий інструмент, що може знадобитися будівельнику, майстру, чи такелажнику. Його законне місце в домашній скринці з інструментами. Він завжди був зі мною під час ремонту квартири як допоміжний інструмент.

Резюмуючи скажу, що я точно придбаю собі другий екземпляр, з яким буду поводитися чемніше. Цей постраждалий Tuff Lite я б залюбки віддав на переточку в досвідчені руки. То ж звертайтеся хто хоче допомогти.

Чи можу порадити придбати Tuff Lite? Однозначно так!

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *