Fox Zero від Ansø

Давно хотілося ніж від дизайнера Йенса Eнсо (Jens Ansø). Захоплююся його роботами, мабуть один з кращих світових ножових дизайнерів. Звісно купівлю його авторських ножів я не розглядаю через високі ціни. Cтояв вибір між Spyderco та Böker.

Тому дуже зрадів новій колоборації Jens Ansø з Fox Knives. Без довгих роздумів купив цей ніж як тільки його побачив в асортименті онлайн-магазину. Це доречі не єдина модель від Йенса під італійським брендом Фокс Найвс з Маньяго.

Для ознайомлення з стилем Енсо подаю кілька фото різних ножів його авторства, серед яких і прототип Zero у авторському виконанні. Дизайнер має свій впізнаваний стиль.


 

anso-logo

Кілька слів про ножового дизайнера. Йенс Енсо народився 1973 року. Здобув професійну дизайнерську освіту в Орхуській Школі Архітектури. Живе і працює в тому ж таки Орхусі, Данія. Виробляє кастоми і EDC-аксесуари під власною маркою Ansø Knives. Співпрацює з брендами Spyderco, Böker та Fox.


 

Fox FX-305
ZERO by AnsØ design

Нержавіюча сталь N690Co
Твердість HRC 58‐60.
Довжина леза 7 см
Загальна довжина 16,5 см
Товщина леза 3 мм
Вага 60 г
Руків’я: пластик FRN
Фіксатор леза Backlock
Кліпса зі сталі

Ніж Fox Knives – Zero (FX-305 G) яскравий приклад сучасної європейськї ножової індустрії. Дацький дизайн, італійське виробництво з австрійської сталі. Євросоюз в дії, так би мовити.

Fox Zero можна однозначно трактувати як EDC, повсякденний різачок для міського жителя. Я б навіть додав жителя Європи. Ніяких там шпеньків, плавників-фліперів, асистів, вейвів. Спокійно витягнути з кишені відкрити двома руками, приємно клацнути коромислом беклоку. Ніякого тактичного нальоту, елегантно і красиво розрізати яблуко, протерти і сховати назад.

Лезо має прямі спуски на три четвертих від висоти. Клинок доволі високий як на такі габарити, тому товщина в 3 мм нівелюється і ніж чудово ріже. Добре виражене пузико леза дозволяє добре нарізати, наприклад продукти. Переконався нарізаючи до чаю лимон, це одне задоволення, він просто топиться в цитрині. З корозієстійкою N690Co за виникнення іржі можна не переживати, але поки ніж новий, пішов сполоснув водою і протер, бережу. Заводська заточка на хорошому рівні.

Ручка ножа зроблена з недорогого пластику FRN. Фактурна поверхня додає цікавості простому матеріалу і невеликий рельєф гарно виглядає при боковому освітленні. Литво якісне без жодних деформацій, акуратно виглядає навіть з внутрішнього боку. Ніяких додаткових лайнерів в руків’ї немає і мабуть вони б були зайві в таких габаритах. На силову роботу ніж очевидно не розрахований. На такому дрібному ножі гармонійно виглядають головки гвинтів з торксами. Всі гвинти включно з осьовим  одного розміру. Це і красиво в даному випадку, і практично.  Блискучі болтики, коромисло замка і бонка працюють в тандемі з лезом. Кліпса акуратна, в міру жорстка. Беклок виконаний якісно, люфтів немає зовсім. Підгонка деталь гарна.

В моїй руці ніж утримується чотирма пальцями а мізинцем ніби підпирається, але це не завдає жодного дискомфорту. Особливо зручно брати в хваті а-ля фехтувальний. Долоня відразу ловить вигин рукоятки і пальці природно розташовуються. Варто пам’ятати, що ніж дуже малий і деякі утримування просто не для нього.

Я окремо звертаю увагу на те як виглядає складний ніж в відкритому і закритому стані. Завжди приємно побачити, що дизайнер обігрує пластику форм в двох станах. Складений ніж утворює єдину обтічну форму без гострих граней чи гачкоподібних виступів як це часто буває на складних ножах.

Підсумовуючи хочу сказати, що ніж викликає в мене захоплення. Ним хочеться користуватися. Разом з чудовим дизайном він дарує відмінну якість. Цей ніж також цікавий своєю рідкістю на нашому ринку. На фоні засилля ринку американськими брендами і їхніми китайськими підробками, Fox сприймається як екзотичний ексклюзивний.   Zero — добротний європейський серійний продукт, в «демократичному» виконанні.

Варто додати, що цей ніж випускається під маркою Boker Plus Italy, Jens Anso Zero. Виготовляє мабуть цей же завод просто для іншого ринку. Відмінність полягає в інших надписах на лезі, до вибору інші кольору рукоятки  і краща коробка.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *