Продовжую досліджувати львівські музеї на предмет тематики цього блогу. Не думав зайти щось підходяще в Музеї визвольної боротьби України по темі ножів. Ця філія Львівського історичного музею знаходиться в будинку колишнього Стрілецького товариства по вулиці Лисенка 23-а. Можна завітати прогулюючись в напрямку Кайзервальду.
В першому ж залі такий здоровий стенд з тисаками. Все викладено в формі геральдичного орла.
Симпатичний австро-угорський ніж з чорним дерев’яним руків’ям.
Ще одна багата вітрина на холодняк часів УСС.
Невдало закріплений багнет з прихованою за ножнами оригінальною китицею УСС. Сподіваюся врахують моє прохання і перевісять полюдськи.
І ось самий цікавий для мене тематичний предмет в цій експозиції. Ніж для розрізання конвертів з руків’ям з уламку гранати з Лисоні, 1917. Предмет належав хорунжому УСС Володимиру Щуровському.
На горі Лисоні відбулися запеклі бої між російською армією з одного боку та полком українських січових стрільців і австро-угорськими бойовими загонами — з іншого, що відбулись у серпні-вересні 1916 року. У ході битви полк УСС втратив більшість свого складу, проте виконав своє завдання — зупинив наступ російських військ на Бережани, завдавши їм важких втрат.
Цей виріб має послужити хорошим прикладом для сучасних українських майстрів. Такі предмети мають прикрашати столи сучасних бойових командирів ЗСУ.
Дерев’яні ножни в гуцульському стилі, ножа на жаль немає. Предмет належав Петру Калинюку. Бачив подібні зроблені сучасним майстрами, вони суттєво уступають цьому.
Особисті речі Карпатських Січовиків. Серед знахідок два іржавих ножі.
Складний ніж підпільниці Марії Савчин. Зкадрував збільшений фрагмент з ножем, якщо хтось знає що це за ніж-відкривачка напишіть.
Звісно музей в першу чергу вартий уваги темою визвольної боротьби. Багато цікавих експонатів які не стосуються теми мого блогу. Рідкісні фотографії, портрети, підпільні видання та інші артефакти. Рекомендую найти час та відвідати.
Be First to Comment