Ніж в спину

Недавно блогер Стерненко виклав влог про випускників Національної академії Національної гвардії України, що танцюють мєдляк під пісню Олега Газманова «Господа офицеры». Звісно це лише вишенька на торті виховної роботи у навчальних закладах. Ця пісня взагалі як прищ на сраці періодично вискакує то там то тут. Попередній раз в Тернополі поліцейські теж танцювали під «За Россию и свободу до конца…». Постімперіалістична свідомість проявляється у різних аспектах, в ножевій темі зокрема.

Хочу вчергове звернути увагу на ситуацію на ринку кастомних ножів в Україні. П’ять років війни з РФ не можуть перебити тренди на зброю, що символізує силу радянського окупаційного режиму. Або нацистського, на вибір, кому що більше до вподоби. Холодна зброя це давно не знаряддя вбивства на полі бою, це ідеологічний символічний предмет військової культури. Фінка НКВД, ніж розвідника НР-40, окопник Puma, парадний кинджал SS це те що українські майстри «штампують» як гарячі пиріжки.

Показую тренди на прикладі дуже крутого майстра з Черкас під ніком Sergio Urazzini. Він не є поодинокий в своїх темах для «творчості». Їх легіон щоб справитися з запитом. Тож це не персоналізовані претензії а ілюстрація на що витрачається талант майстра.

Фінка НКВД у виконанні Sergio Urazzini

Є звісно люди для яких ці предмети уособлюють їхніх герої, їх життєві і політичні погляди. Таких достатньо серед громадян України. Ця публіка має бути предметом інтересу контррозвідки і СБУ. Є такі хто навіть не задумується над силою символів, думають, що це просто круто. Інфантильна підліткова свідомість придатна для вкладання в неї будь яких сенсів. Російські пропагандисти спеціалісти в цьому. Як боротися з цим явищем не знаю. Ні майстри, ні замовники не хочуть розвивати свою свідомість. Одні готові заробляти бабки інші втілювати свої бездумні хотілки.

Окопник Puma і фінка НКВД від Sergio Urazzini

Так скоро стрибки і стануть героями для України.

НР40 у виконанні Sergio Urazzini

Фото взяті зі сторінки Sergio Urazzini.

6 коментарів

 1. Андрей said:

  Автор статьи- трус,сцикун и 3,14 дарас))). Ни сколько не разбирается в холодном оружии и не знает его историю….

  3 Листопада, 2019
  Reply
  • admin said:

   Що саме вас так засмутило 🙂 В чому я неправий?

   18 Листопада, 2019
   Reply
 2. Эдуард said:

  Автор статьи показал на своем примере типичный образец постсоветского тоталитарного мышления: если что-то не по нраву, значит сразу надо стукануть и посадить (автор призывает СБУ, в советские времена писал бы в НКВД или КГБ). Диагноз “Совок головного мозга” напрашивается сам собой… Пока не вымрут почитатели тоталитарщины, мы в Украине не сможем построить нормальное демократическое общество. Следует также отметить низкий уровень ножевых знаний автора – он не смог вспомнить в своем опусе пана Хольмберга…

  3 Листопада, 2019
  Reply
  • admin said:

   Пане Едуард, звісно я знаю про прототип Понтуса Хольмберга. Ось мій блог 2018 року, де я згадую про цього Holmberg http://knife.org.ua/kryza/ . Але люди культивують цей ніж не завдяки його імені. Всім пофіг на цей прототип, обивателі марять фінками НКВД. Автор цих реплік про це знає, автор коментаря про це знає. І при цьому прикривається ім’ям Хольмберга. Ну це просто сміховинно. Правда полягає в тому, що в українців слабка гігієна культури, продовжують бути в парадигмі рускава міра, від російської попси до ножевої культури. А такі майстри як Urazzini тупо заробляють гроші на масмаркеті. Просто він робить це талановито. Як то кажуть нічого особистого, просто бізнес, мабуть так.

   18 Листопада, 2019
   Reply
 3. Ruslan said:

  Автор невіглас із зашкваром у мізках! Якщо освіти не вистачає, щоб не зганьбитись з написанням подібного висера, то хоча б не ганьбили майстра! Читай про ніж Хольмберга, неук.

  4 Листопада, 2019
  Reply
  • admin said:

   Ruslan, читайте коментар вище. Про Понтуса Хольмберга я знаю. Що ще вам не сподобалося в тексті? Бажано аргументовано і розгорнуто.

   18 Листопада, 2019
   Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *