Розвідник 5.11 – Tactical Scout Tanto

Маю цікаву новинку в своїй колекції. Ніж в бюджетному сегменті від американського бренду тактичного спорядження 5.11. Автор цього тактика є американський найфмейкер Майк Веллекамп.

Спершу трохи про дизайнера ножа. Як ви мабуть зрозуміли з цього фото Instagram, він борець за традиційні американські цінності, справжній патріот і просто серйозний чоловік. Наша людина.

Майк Веллекамп (Mike Vellekamp) розробив для 5.11 не одну лінійку ножів, це чимала кількість по каталогу. Також він співпрацював з Blade-Tech і Fox Knives. Майк Веллекамп ​​переможець престижної нагороди журналу Blade «Найбільш інноваційний американський дизайн року» за 2009 рік, має понад 25 років досвіду роботи в цій галузі. Найфмейкер володіє власною компанією V Nives, з великим асортиментом його дизайнів. Фірма знаходиться у штаті Вашингтон.

Всі його ножі мають чітко виражений тактичний характер. Деякі відверто страшнуваті, так би мовити на любителя. Але саме цей Scout мене привабив ненадмірним, лаконічним і стриманим дизайном.

5.11 - Tactical Scout Tanto
5.11 - Tactical Scout Tanto
5.11 - Tactical Scout Tanto

Про сам ніж. Мене вразила товщина залізяки! Чотири міліметри це вже неабиякий обух. По всій довжині леза 4мм і лише на самому кінчику сходиться в клин. До прикладу на моєму старому доброму Recon 1 лише трохи більше 3 мм. Recon до речі перекладається як розвідка, люблять ножеві бренди цю тему. Профіль леза доволі стрімкий, танто сходиться під гострим кутом. Мабуть для хороших проникаючих властивостей. Справжній тактичний танто, ніяких трійних клинів, міцність перш за все.

Що до сталі. В 2021 році тайванська AUS 8 сприймається дещо з подивом. Я не пригадаю з нових ножів з цією сталлю, але вибір для тактика цілком нормальний. Робочий варіант так би мовити. Звісно присутнє чорне покриття, який тактик без чорного леза. Не знаю яка його якість, можливо як на старих Колдстілах і незабаром почне облазити, а можливо і ні.

5.11 - Tactical Scout Tanto

Отвір на лезі дещо схожий на такий як у Byrd від Spyderco. Але на мій суб’єтивний смак виглядає гарніше, не таке дзьобате. Хоча в цілому я не прихильник таких рішень.

5.11 - Tactical Scout Tanto

Руків’я нагадує форму як у стародавнього пістоля з кремнієвим запалом. Ніж добре лягає в руку фехтувальним або зворотнім хватом. Незвична для мене пістолетна форма, тому цікава. Фактично через неї і придбав собі цей Scout, потрібний новий ножеманський досвід.

Накладки з G10 з приємною помірною текстурою. Вони акуратно вифантазувані з середини, приховують суцільні не облегшені стальні лайнери. Це ніби рішення всупереч Емерсону де лайнери обов’язково напоказ. Там і там «тактика» але рішення діаметрально протилежні.

5.11 - Tactical Scout Tanto
5.11 - Tactical Scout Tanto

Кліпса абсолютно стокова, навіть без лого. Але її можна позиціонувати в чотирьох положеннях. Дизайнер догодив любому тактікульщику, кріпи як хочеш. в одну сторону виходить глибока посадка в кишеню, в іншу навпаки, можна легко вхопити пальцями за великий широкий виступ.

В комплекті з ножем ішли запасні гвинтики і г-подібна брендована 5.11 викрутка на Torx. Не розумію навіщо додатковий набір. Хоча Торкси надзвичайно дрібного розміру і не викликають довіри. Знову ж таки, в Емерсона гвинти саме такі як треба. Мабуть розмір Торксів, це єдине, що мені не подобається в цьому ножі.

5.11 - Tactical Scout Tanto

Танто Scout на мою скромну думку заслуговує увагу, а разом і з ним 5.11 як ножевий бренд.

P.S. Колись я не придбав тактик від HK (Heckler & Koch), про що тепер шкодую. Ножі робилися на потужностях Benchmade і більше не виробляються. Тепер вживані на вторинному ринку коштують немалих грошей. Можливо і ці більше не продаватимуться, користуйтеся можливістю.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *