Керамбіти Джеймса Ділейні

Додивився перший сезон серіалу «Табу» про авантюриста Джеймса Ділейні. Круто зав’язаний сюжет, що розгортається в Лондоні початку ХІХ століття. Якісь абсолютно божевільні персонажі, в страшному похмурому місті. В головній ролі Том Гарді.

Згадав в блозі за цей фільм, бо головний герой ще той маніяк, з двома керамбітами. Він не пропускає можливості їх застосувати проти свої ворогів. Не буду постити натуралістичні кадри з фільму, всі бажаючі можуть подивитися цей серіал.

На одному з заморських форумів я знайшов пост автора цих ножів. Перепощую фото з деякими коментарями.

Тод Тодєшкіні (Tod Todeschini) є досвідченим майстром і дизайнером, який спеціалізується на предметах історичної реконструкції, виготовлених уручну. Його роботи були використані в популярних фільмах та серіалах, зокрема Робін Гуд, Гра престолів та Табу. Багато прикладів його зброї і ножів можна переглянути в галереї на його сайті todsstuff.co.uk.

TABOO -- "Episode 2" (Airs Tuesday, January 17, 10:00 pm/ep) -- Pictured: (l-r) Stephen Graham as Atticus, Tom Hardy as James Keziah Delaney. CR: FX

Ножі навмисно виконані в брутальному дещо архаїчному стилі, начебто вони були зроблені народним умільцем. Ці два керамбіти були розроблені майстром, спираючись на ідеї Тома Гарді. Ножі виглядають дуже по бандитськи, наче зеківська творчість. Накладки на руків’ї зроблені з рогу буйвола. Не забуваємо ще не справжні ножі, а кіношний реквізит. Леза затуплені і кінчики закруглені.

img_4688_775

img_4691_854

img_4742_852

img_4743_333

imgp6091_338

img_4716_447

Ножі в африканському стилі були розроблені відділом мистецтва, вони були створені на основі історичних оригіналів. Ручки з чорного дерева, кості, срібними елементами та різьбленим агатом.

img_4717_314

img_4737_192

imgp6263_146

Морський ніж мав би бути трохи грубим і за основу був взятий армійський ніж Великобританії 1942 року. Накладки замінені і гравіровані в народному стилі. Схожі на тату.

imgp6266_108

Всі ці ножі дуже еклектичні і неоднозначні. Можна прискіпуватися, що вони не відповідають епосі чи історичним зразкам, але не забуваємо, що це абсолютно еклектичний божевільний фільм. Том Гарді очевидно мав сильний вплив на цей проект, адже це зброя його героя. В самого Тода Тодєшкіні є чудові репліки достовірні історичним зразкам для інших проектів, тож ці ножі не характеризують його як майстра.

Джерело інформації.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *