Demko

Вже давно хотів написати про Ендрю Демка. Це бажання навіть наштовхнуло на створення цього блогу.

Andrew Demko є автором таких ножів як Swift II, Code 4, Spartan, Espada, 4-Max, Rajah, Tiger Claw, Pocket Bushman. Та співавтор Ultimate Hunter, Finn Wolf, Lucky, Talwar, Black Talon. Їх розроблено разом з легендарним Lynn C Thompson. Тож Ендрю Демко, це безцінний дизайнер для Cold Steel і ми розуміємо чому.

Для прикладу кілька фото.

Cold Steel - Pocket Bushman
Cold Steel – Pocket Bushman
Cold Steel - Code 4
Cold Steel – Code 4
Cold Steel - Extra Large Espada
Cold Steel – Extra Large Espada
Cold Steel - Ultimate Hunter
Cold Steel – Ultimate Hunter

Ultimate Hunter це новий ніж до якого приклав руку Демко. В моделі відчувається зв’язок з власною розробкою Ендрю під назвою AD-15 і 4-Max. Всі ці ножі хочеться мати в користуванні, на мою думку в них дуже вдалий дизайн.

На жаль не вдалося знайти хоча б якусь біографічну інформацію про Ендрю Демка. Маємо лише широко відомий факт, що Андрій успішно і віддано співпрацює з брендом Cold Steel. Але якщо пошукати краще, можна дізнатися те, що він є майстром і інструктором з айкідо в Ньюкаслі, штат Пенсильванія, а його батько Андрій Демко (старший) є власником чорного поясу сьомого ступеню. Про це нам розповідає сайт aikidoofnewcastle.com. Згадати в блозі про Ендрю мені захотілося в тому контексті, що Демко є стародавнім українським прізвищем. Це прізвище утворене від імені Дем’ян. Ймовірно Ендрю походить з родини українських емігрантів.

Авторські ножі під брендом Demko Knives це як люксові версії Cold Steel. Багатші і різноманітніші матеріали, але це все ті ж мега-надійні монстри.

Окремо хочу звернути увагу, Демко автор Tri-Ad® Lock, всіми любимого замка для складних ножів. Це замок немає конкуренції по надійності. В Мережі є численні відео де ножі з цим замком тестують на злом і які ненормальні навантаження вони витримують.

На ножі Pocket Bushman використаний його ж неординарний замок Ram Safe™. Але Андрій не почиває на лаврах, а продовжує творчі пошуки як інженер і недавно показав нове цікаве рішення замка для складного ножа. Цей замок мабуть можна буде побачити на якихось нових продуктах Cold Steel. Демко також є розробником асиста Flash-Tek для відкривання складного ножа.

AD-15

Ad-15 in action #demkoknives #ad10 #ad15

Видео опубликовано Demko Knives (@demkoknives)

Сайт demkocustomknives.com та instagram найфмейкера.

 

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *