Knife vs Aliens

Важко переоцінити ці фільми, вони частина нашої поп-культури. Чужі це ціле явище, уособлення зловісного, загрозливого космосу. Космічна страшилка вже не для одного покоління.

Для багатьох трилерів актуальне правило використання холодної зброї для гостроти моменту. Навіть якщо у вас в фільмі є пістолети, бластери, лазери, гранатомети чи ядерна зброя, добрий ніж зайвим не буде.  Тому було цікаво дослідити ці фільми на предмет нашої теми.

Чужий (Alien, 1979 Рідлі Скот)

Alien_01

І тут я від разу сам собі суперечу, що до холодної зброї в трилерах. В першій частині кіно-епопеї автори обійшлися без колючих і ріжучих предметів. Навіть надріз вони роблять якимось футуристичним приладом а не звичайним скальпелем. Тож з правил завжди є винятки, переходимо до наступної частини.

Чужі (Aliens, 1986 Джеймс Кемерон)

Aliens_05

Ця сцена безперечно одна з найкрутіших в цій добірці. Нам розкривають хто є хто серед персонажів. Сценаристи пропонують таке от не типове використання феноменальних можливостей андроїдів. Ігри з ножем доволі небезпечні, можна і порізатися.

Бішоп робить аналогічний трюк з ножем, як і Бойлер в «Темній зірці» (1974) Джона Карпентера. Ленс Хенріксен запропонував, щоб в сцені з ножем його рука лежала поверх руки Біла Пекстона. Це міняє суть цього трюку і вкладає інший зміст. На мою думку цікава знахідка в сюжеті. Людина і штучний інтелект це одна з тем, що смакується в кожному фільмі про чужих.

Схожий трюк можна побачити в фільмах «Ніж в воді» (1962) та «Чужий проти Хижака» (2004).

Для цієї сцени обрали харизматичний Gerber Mark II, чому б ні. Морпіхи космосу люблять класику.

Gerber Mark II
Gerber Mark II

Gerber Mark II доволі популярний в Голівуді, також був використаний Мелом Гібсоном у фільмі Скажений Макс 2 і Перший месник: Друга війна (Captain America: The Winter Soldier).

Aliens_03

Чужий 3 (Alien³, 1992 Девід Фінчер)

Alien3_01

Герої цього сіквелу поставлені авторами в дуже скрутні умови, про якусь зброю і амуніцію не приходиться говорити. Навіть ножа людського не дали, один підручний хлам. Але в одному епізоді полоскотали нерви нам і Ріплі ножиком. То ж переходимо до наступної частини.

Чужий 4: Воскресіння (Alien: Resurrection 1997 Жан-П’єр Жене)

Alien-Resurrection_03

В четвертій частині є дві цікаві сцени з холодною зброєю. Ріплі має серйозний діалог з Цел і як додатковий аргумент в розмові використовує свої надлюдскі властивості. Проколює собі руку кинджалом, після чого героїня Вайнона Райдер пасує перед нею.

Alien-Resurrection_05

Alien-Resurrection_07

Взагалі фільми про чужих багаті на релігійні алюзії, наприклад цей кадр з пробитою рукою. Але це тема з іншої області, не будемо заглиблюватися.

18244415_1b

Для комбінованих зйомок цієї сцени у Вайнони Райдер в руці був цікавий телескопічний «ніж». Основою для нього став бойовий ніж командос, Fairbairn-Sykes часів Другої світової війни. Безперечно культова річ і без старань кіношників. Взагалі це дуже цікавий прийом в кінематографі коли мішають в одному фільмі предмети різних епох. В футуристичному, похмурому, готичному майбутньому є місце і кинджалу з ХХ століття.

До слова цей кіношний реквізит в 2014 році був проданий на Інтернет-аукціоні за 950 доларів.

Fairbairn-Sykes
Fairbairn-Sykes

Alien-Resurrection_01

Також на початку фільму є прикольна мізансцена, що знайомить нас з персонажами.  Заради розваги Джонер втикає ніж в паралізовану ногу Вреаса. Спеціально для цієї сцени був зроблений макет ножа. Майстер безумовно надихався ідеями Ентоні Марфіоне, а саме Microtech Halo II. Ніж в 1997 році якраз був свіжою моделлю і виглядав він однозначно футуристично.

13226583_1

Ніж був проданий в 2012 році на Інтернет аукціоні за 250 вічно зелених. Все ж дешевше ніж справжній Halo.

Microtech Halo II
Microtech Halo II

Alien-Resurrection_02

Ще в фільмі є іронічна сцена, де ці космічні гопніки дивляться теле-магазин. На екрані продають якийсь «ексклюзивний», «колекційний» ніж оздоблений справжньою(!) фанерою. Цікаво як виглядає процедура доставки в міжгалактичних масштабах, але кого це хвилює.

Прометей (Prometheus, 2012 Рідлі Скот)

Prometheus_04

Після довгої перерви виходить приквел до історії. Фільм з сучасними спецефектами і відповідно сучасними цяцьками. Члени експедиції добре екіпіровані і на поясах мають складні ножі. Ну ці ножі скорше якесь непорозуміння ніж нормальні ножі для такої вилазки «на природу».

Prometheus_01

За весь фільм цей ніж використовують лише раз, відрізують голову якомусь космічному глисту. Та й то безрезультатно, голова відростає моментально. Спершу подумав що це Strider, адже в напівтемряві і не в фокусі важко зрозуміти чим він орудує. Але виявилося що це знову Gerber.

Gerber Ripstop II
Gerber Ripstop II

В героїв є два види Герберів. Другий різновид добре видно на поясі Елізабет в фінальній частині фільму. Взагалі, продакт-плейсмент в фільмі не дуже нав’язливий, не муляє око. Ножі помітні лише якщо їх спеціально вишуковувати.

Prometheus_03

Gerber Remix
Gerber Remix

Prometheus_05

Для любителів EDC дівайсів в фільмі багато ліхтариків. Всі вони Fenix, зокрема модель TK45. Аж захотілося собі такий.

Чужий: Заповіт (Alien: Covenant, 2017 Рідлі Скот)

Alien_Covenant_01

Незабаром вийде продовження історії про чужих і співпраця з Gerber очевидно продовжиться. Деякі натяки можемо побачити в трейлері. Здалека видно ножі на поясах героїв і точно є сцена з «ножовим боєм».

Alien_Covenant_02

Схоже на Gerber  LMF II, а може і ні, в травні вже побачимо.

P.S. В цієї епопеї є дотична тема, це Чужий проти Хижака. Але я не став їх об’єднувати, надто багато всього на раз, адже тоді і Хижака доведеться брати до уваги. Можливо колись буде настрій і на це дослідження.

One Comment

  1. admin said:

    Продовження «Чужий. Заповіт» мене як і багатьох розчарувало. Але все ж цікаві сцени там теж є. Зброя теж трапляється. Ніж в сцені у медпункті мабуть не вийде ідентифікувати.
    Тут якісь ентузіасти намагаються вияснити: https://www.therpf.com/showthread.php?t=278812

    16 Серпня, 2017
    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *