Чобіток

Без посмішки на цей ножик дивитися не вийде. Ніж чобіток один з традиційних видів, що колись були популярні а сьогодні зійшли зі сцени. Мене цей ніж приваблює своєї неформальністю і добродушністю. Справжній EDC, ножичок для чищення яблучок і нарізання ковбаски на галявині на великодні свята.

Руків’я цільно металеве, очевидно з латуні. Оздоблене в традиційній гуцульській техніці обробки металу. Не зважаючи на свій мімішний вигляд ніж має пристойну довжину леза, приблизно 11 см. Що робить його досить серйозним інструментом,  він навіть трохи більший за Spyderco Military.

Chobitok_01

Раніше такі чобітки були дуже поширені, навіть в Радянському союзі випускали ножі такого типу. Сьогодні, коли всі дуже «сурові» і «тактичні», про такий чобіток забули. Або ставляться зневажливо. Але є виробники які шанують традиції, наприклад, французький Laguiole, має чобітки в своєму асортименті. Подібні ножі мають і інші європейські і американські бренди. Було б добре якби і в Україні випускали подібні ножі, прототип вже є. Бери і адаптуй, як то кажуть. Покупці думаю б знайшлися.

Chobitok_02

Chobitok_03

Chobitok_04

Ніж з колекції Національного музею у Львові.

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *