7 липня, в день національного флоту, на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний» було проведено акцію “Від Сагайдачного до Сагайдачного – через історію до сучасної морської України!». Це урочиста церемонія передачі репліки меча гетьмана України Петра Сагайдачного.
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/Sagajdachny_01-600x338.jpg)
Репліку виготовили українські майстри під керівництвом Дмитра Ейдера (Ковальська майстерня Дархан з Надвірни, Франківської області). Майстер є батьком Андрія Ейдера, одного з полонених українських моряків, що зараз утримуються в Росії.
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/Sagajdachny_02-600x338.jpg)
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/Sagajdachny_03-600x338.jpg)
Меч тепер буде зберігатися на борту фрегата і служити потужним символом, що надихатиме екіпаж до звитяги.
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/Sagajdachny_05-600x338.jpg)
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/Tojichkin-06-600x114.jpg)
Нагадаю як виглядає оригінальний меч XVI ст. Петра Конашевича-Сагайдачного. Українські майстри зробили дуже близький меч до італійського прототипу. Хіба що на сучасному екземплярі відсутнє багате оздоблення.
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/Tojichkin-00-600x294.jpg)
Відео-сюжет студії Бриз.
Оновлено:
стали доступні нові фото меча в деталях
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/88207426_1057426617959756_141569754233044992_n-600x800.jpg)
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/86171146_1057426547959763_8044278917101518848_n-600x450.jpg)
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/88108119_1057426844626400_3143999224123752448_n-600x800.jpg)
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/88301459_1057426797959738_2621200531950927872_n-600x800.jpg)
![](http://knife.org.ua/wp-content/uploads/88273857_1057426694626415_5954497806830927872_n-600x800.jpg)
Be First to Comment