Палаш для кращого іноземного курсанта

Приємна новина для українців які цікавляться військовою тематикою.

Курсант Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Артем Бараненко отримав особливу відзнаку – Шаблю найкращого закордонного випускника Королівської академії сухопутних військ Великої Британії в Сандгерсті (Королівська академія приймає слухачів з України з 1997 року) в цьому році. Він став першим українцем, який удостоївся цієї високої відзнаки в стінах цього закладу.

Щороку відзнака присуджується курсанту, який продемонстрував найвищі результати у навчанні та під час іспитів. Цього року в Академії навчалось 33 офіцери, які представляли збройні сили 22-х різних країн – від Афганістану, Албанії, Азербайджану до України та США.

Нагороду українцю вручав генерал-майор Пол Ненсон, командувач Королівської академії сухопутних військ Великої Британії та кавалер Ордену Британської Імперії.

Нам би було цікаво роздивитися цю шаблю в деталях. Посерфив Інтернет і виявив, що сучасні шаблі для британської армії робить компанія Pooley Sword Limited. На сайті виробника є представлений широкий асортимент шабель, різні роди військ мають свої підвиди. По кадрам з відео важко зрозуміти які саме були на урочистостях і яку шаблю вручили як нагороду.

Найвірогідніше це шабля сухопутних військ (Infantry Sword). Цікаво, що дизайн сучасної шаблі принципово не мінявся з 1897 року. Цей факт тільки підтверджує наші стереотипні уявлення про англійців як шанувальників традицій.

Хочу доповнити цей допис цікавою інформацією про використання холодної зброї в сучасній британській армії.

Палаш є частиною офіційної церемоніальної повноцінної форми британського офіцера. Але для середньостатистичного офіцера кількість випадків, коли їм потрібно буде носити цю форму, надзвичайно мала. Отже, більшості офіцерів насправді не потрібно мати власну довгоклинкову зброю. Вони можуть позичити або взяти напрокат за потребою. Багато полків зберігають невеликий запас для таких цілей.

Деякі офіцери можуть брати участь у церемоніях частіше, ніж інші, наприклад, ті, що призначені в навчальні підрозділи, де тренування та паради складають значну частину заходів. Такі офіцери можуть мати право на власний палаш за державні кошти, просто тому, що вони будуть носити його досить часто, щоб виправдати витрати. Зазвичай, вони мають придбати власний меч, а потім повернути кошти, заповнивши відповідні форми.

Інші офіцери можуть вирішити придбати власний меч за свій рахунок. Це повинно відповідати армійським нормам, а окремі підрозділи часто мають свій унікальний дизайн мечів. (Стрілецькі полки використовують різні мечі для звичайних піхотних полків; кавалерійські підрозділи використовують шаблю тощо). Залежно від типу, новий меч може коштувати в районі від 400 до 1200 фунтів стерлінгів.

Деякі офіцерські мечі – це сімейні реліквії. Якщо в сім’ї є традиція служити в армії, тоді, коли хтось із них стане офіцером-курсантом, йому можуть віддати меч старшого родича, який служив. Коли настане час, вони також передадуть меч новому поколінню. Також молодому курсанту сім’я може подарувати палаш на день народження.

Зауважу, що лезо меча зазвичай залишається тупим. Традиційно армійські офіцери загострюють леза лише напередодні бою.

Меч, куплений офіцером, залишається його власністю, коли він залишає армію і може зберігати його вдома.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *