Tuff Lite by Vlad-Ch

Розповім про мій старенький Cold Steel – Tuff Lite про який я писав раніше. В армії я безцеремонно угробив сірейтер перерізаючи армійську польовку. Ніж пішов надовго в шухляду, доки не догадався його віддати в руки знаного фахівця.

Майстер, що врятував мій Tuff Lite, відомий під псевдонімом Vlad-Ch. Владислав Джола мешкає в Чернігові і робить кастомі леза для ножеманів з усієї України.

Клиночки від Владислава мають хорошу славу і провокує неабиякий ажіотаж серед поціновувачів. Щоб отримати в руки моє скромне замовлення довелося почекати в черзі понад рік. Відразу забігаючи на перед, скажу, що результат вартувало чекати.

Мені не хотілося буквального повторення заводського леза. Можна просто придбати новий ніж, щоб мати цілий, неушкоджений екземпляр, зрештою я так і зробив. Маю тепер два.

Ідея полягала в новому прочитанні образу цього компактного робочого ножичка. За основу стилю була взята впізнавана обробка лез гріндером від Borka Blades, ножового майстра Себастьяна Беренджі з Аризони. Звісно Владислав втілюючи мої «референси» створив ніж в своєму прочитанні. Власне такий результат і має цінність.

Хоч для мене питання сталей не є пріоритетним, в цього ножа тепер на озброєнні супер-сталь Uddeholm Elmax. Влад працює лише з топовими залізяками, що і є наріжним каменем його невеликого бізнесу. Клієнт іде за новими супер властивостями їх звичайних ножів. Серед замовників надзвичайно популярними є нові леза для Opinel чи китайських підробок Spyderco. Це є основою потоку виробництва. Моє замовлення скоріше ішло в розріз налаштованому процесу, сподіваюся цей експеримент був цікавий і майстру. Я ж повністю задоволений результатом.

На контраст до такої брутальної текстури, полірована крайка леза виблискує на сонці. Ріже ніж до слова пречудово.

Для гармонійного вигляду ножа, Влад окрім леза обробив в одному фініші кліпсу і коромисло замка.

В кутку леза майстер розмістив своє клеймо. На жаль при відкритому ножі воно ховається під накладками руків’я і добре видно лише в проміжному положенні при відкриванні. Можливо це через надмірну скромність.

Сподіваюся колись відвідати Чернігів і при можливості особисто познайомитися з таким чудовим майстром. Без вагань рекомендую оновити якийсь свій старий ніж у Влада.

У майстра є акаунт в Instagram, де можна подивитися на інші його роботи.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *