Serge Panchenko – Bean (підробка)

Оригінальний ніж з таким дизайном називається Bean, перекладається як біб, квасоля. І справді ніж в складеному стані нагадує який стручок з хвостиком. Ця Квасолина випускається Serge Panchenko Custom Knives як продукт в категорії midtechs. Це можна охарактеризувати як дрібносерійне виробництво під авторським наглядом. Зрозуміло такі ножі доволі рідкісні і коштують дорого. Якщо пощастить ножі з серії Bean можна придбати в межах 320 – 475 вічно зелених, залежить від модифікації. Мій ножеманський діагноз ще не такий страшний, захмарних варіантів не розглядаю.

_MG_5384

Я вже писав раніше про Панченка на сторінках цього блогу. Мені дуже подобається його творчість. Тому я вдячний китайській промисловості за унікальну можливість придбати дизайнерську річ за помірні $40. Ще й з безкоштовною доставкою і двома ножами кредитками в подарунок.

_MG_5373

_MG_5374

Якість виконання дуже пристойна, дорогі матеріали, гарний фініш. Для порівняння кілька фото оригінального ножа.

sp-bean-bronze-cm-large

Serge Panchenko
Custom Knives
Bean

IMG_0282

Оригінальні Bean бувають дуже різноманітні з цікавими гріндами. До речі на Аліекспрес є ще два різновиди вартих уваги — Bean Cleaver Midtechs і Bean Gen2.

Я обрав найбільш простий варіант леза, на ньому маленький лазерний надпис S35VN. Думаю можна довіряти цій абревіатурі. На оригіналі до речі CPM-154. Загострений ніж якісно, хоча розрізає так собі. Це через 3мм товщину в обусі при висоті леза 16мм і плюс спуски на 2/3. По суті маємо мікро-ломик. Можна колоти горіхи не переживаючи за кінчик.

Плашки зроблені з титану, знову ж таки, повіримо китайцям на слово. Термін руків’я навіть якось іронічно звучить в контексті цього мініатюрного аксесуару. Ніж має малу вагу, лише 44 г. Конструкція тримається на осьовому вузлі і бонці з протилежної сторони. Золотиста бонка виточена з якогось кольорового металу.  На руків’ї присутня кліпса, можливо титанова, вона анодована в той же колір, що і ніж.

_MG_5376

KKWOLF Bean

Фото в продавця трохи відрізняються від того що вони продають. На превю ніж немає кліпси і отворів для її кріплення. Також трохи інша фурнітура.

В такому мініатюрному виробі реалізована схема фліпера. І що цікаво, ніж фліпує дуже бадьоро. Його також зручно складати однією рукою. Замок тут дуже простий і оригінальний за задумом. По надійності його можна порівняти з сліп-джойнт (slip joint). Фіксується чітко і в відкритому і закритому положенні. Підшипники теж роблять свою справу, плавність ходу при повній відсутності люфтів. Складає враження добре продуманого дизайну.

Порівнюючи мою покупку з фотографіями оригінальних Квасолин, я звісно зауважив деякі відмінності в деталях. І тут стає добре помітний професіоналізм і високий естетичний смак Серджа. Увага до деталей, однозначно сильна риса найфмейкера. На його ножах ідеально підібрані гвинтики, форма їх шляпок, пропорції елементів, текстура, все на висоті. Наприклад вигин кліпси продуманий і оптимальний для саме цього ножа. Але ці нюанси швидко відступають перед ціною в десять разів меншу ніж за оригінал. Головні особливості дизайну в цій підробці збережені і старанно втілені. Тому китайський аксесуар дарує своєму власнику задоволення не менше ніж якомусь заморському ножеману оригінал від Панченка.

_MG_5380

Ця іграшка чудовий EDC, з абсолютно неагресивним виглядом. Поклавши його на столі в кав’ярні ви не будете ловити косі погляди з сусідніх столиків. Відкрити упаковку чи розрізати щось невелике можна без проблем. А завдяки ломовитості можна великі навантаження застосувати.

На AliExpress є різні за якістю підробки цієї моделі, але відверто примітивні помітно відразу на фото. Тому можна вибрати хорошу якість і навіть часом зі знижкою.

P.S. Дуже веселять назви товарів на Аліекспрес. Типу не проходьте повз: KKWOLF sharp Titanium alloy tactical folding knife S35VN blade Ball Bearing camping survival hunting knife portable key knife.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *